Univerzita Palackého vyjadřuje podporu běloruským občanům

Foto: Žurnál UP
Neděle 16. srpen 2020, 19:35

Univerzita Palackého vyjadřuje podporu běloruským občanům usilujícím o liberální a demokratický vývoj v jejich vlasti. Jako symbolický výraz solidarity s konkrétním vyústěním se vedení UP pokusí navrhnout speciální stipendijní program pro tamní zájemce o studium v České republice. Přesná podoba a rozsah programu budou upřesněny v nejbližších týdnech. Spojují nás historické paralely. Musíme se spolu s celkem Evropské unie zasadit o to, aby se Bělorusko neocitlo v situaci Československa roku 1968, ale aby šlo cestou svobody, kterou jsme zažili v roce 1989.

Jaroslav Miller