Univerzita rozšiřuje nabídku pro absolventy

Univerzita stojí o kontakt s absolventy.
Foto: Vojtěch Duda
Pátek 4. říjen 2019, 8:00 – Text: Ivana Pustějovská

Pravidelné zasílání aktuálních informací z univerzitního života, možnost spojit se s někdejšími spolužáky i využít různých slev například na kulturní akce nebo na ubytování v Olomouci. To vše a mnohem více nabízí svým absolventům Univerzita Palackého. S novým akademickým rokem rozšířila škola své absolventské aktivity i na sociální sítě a spustila speciální facebookovou stránku a instagramový profil právě pro absolventy.

Univerzita Palackého v Olomouci se absolventům věnuje dlouhodobě a zajímá se o jejich působení v dalším profesním životě. Jednotlivé fakulty například pořádají pro absolventy stříbrné a zlaté promoce, kdy se někdejší studenti vracejí na svou alma mater po 25 nebo 50 letech.

Pro všechny generace absolventů včetně těch nejmladších jsou pak určeny programově pestré absolventské srazy, které univerzita pravidelně organizuje. Zájemci se mohou přihlásit i do Klubu absolventů, a získat tak díky univerzitě a jejím partnerům řadu výhod. Důležitá je registrace na webových stránkách, která absolventům zajistí pravidelnou informovanost o dění na Univerzitě Palackého a možnost využívat výhod členství. „Záleží nám na tom, aby se ukončením studia nepřetrhl vztah mezi studentem-absolventem a univerzitou. Absolventi jsou totiž velmi důležitou součástí naší univerzitní komunity. Nejenže nám poskytují potřebnou zpětnou vazbu, díky které víme, jak uspěli se svými znalostmi v praxi, ale také jsou inspirací i podporou pro naše současné studenty,“ uvedl Petr Bilík, prorektor UP.

Od nového akademického roku, shodou okolností rok od posledního absolventského setkání, mají absolventi možnost sledovat Klub absolventů také na Facebooku a Instagramu. „Rozhodli jsme se aktivně využít možností sociálních sítí. Vedle oficiální facebookové stránky Univerzity Palackého jsme zřídili i speciální stránku pro absolventy a od samotného spuštění se do Klubu absolventů připojilo 50 nových členů,“ uvedla Eva Blažková, která na UP vede program Absolvent.

Jak dodává, prostřednictvím sociálních sítí a registrací v Klubu absolventů získají absolventi nejen přehled o aktuálním dění na jejich alma mater, ale i řadu výhod. „Zajistí si například možnost zúčastnit se připravovaných soutěží nebo získat možnost rezervovat si vstupenky na slavnostní akty a další akce univerzity. Na absolventských sociálních sítích budou také seriály, které budou postupně odkrývat všechny benefity, dále pak medailonky některých z našich UPsolventů a nebude chybět ani sekce ‚Uni tips‘, kde mnozí najdou inspiraci na výlet do ne úplně známých míst v okolí Olomouce. Poradíme také, kam zajít na dobrou večeři, brunch nebo jakou akci si rozhodně nenechat ujít. Už nyní můžeme prozradit, že novým externím partnerem programu Absolvent je Long Story Short Hostel & Café a Theresian Hotel & Spa. Od těchto nových partnerů obdržíme také dary do soutěže, která bude brzy vyhlášena a jejíhož vítěze oznámíme na Mikuláše,“ doplnila Eva Blažková.

Přes facebookovou stránku Absolventi UP bude pokračovat také služba „Pošta pro Vás“, kde se mohou propojovat i se spolužáky. Obdobně bude fungovat také Instagram, kde budou například k vidění již zmíněné medailonky úspěšných absolventů. Od podzimu pak univerzita rozšíří prostřednictvím speciálního webu v anglickém jazyce nabídku a informace i pro zahraniční absolventy.

Instagram: https://www.instagram.com/absolventi_up/

Facebook: https://www.facebook.com/absolventiUP/