Univerzita se poprvé představuje na Burze práce a vzdělání jako zaměstnavatel

Tým UP představuje na Výstavišti Flora veřejnosti i možnosti zaměstnání na univerzitě. Burza práce a vzdělání trvá dnes do 17 hodin, vstup je zdarma.
Foto: Katrin Stark
Úterý 22. říjen 2019, 11:50 – Text: Ivana Pustějovská

Pět desítek nejvýznamnějších zaměstnavatelů olomouckého regionu a téměř tři desítky středních a vysokých škol se představují na letošní Burze práce a vzdělání, která se dnes koná na Výstavišti Flora Olomouc. Nabídku pro uchazeče o studium připravila tradičně i Univerzita Palackého, která se premiérově prezentuje zájemcům jako zaměstnavatel.

Na burzu každým rokem míří jak žáci a studenti, kteří si vybírají směr svého budoucího studia, tak lidé, kteří hledají práci nebo chtějí změnit kariéru. UP doposud představovala zájemcům především širokou studijní nabídku, která je letos doplněna i o informace o připravovaných nových vzdělávacích programech. „Letos jsme se rozhodli seznámit veřejnost i s možnostmi, které univerzita nabízí jako významný regionální zaměstnavatel. Chceme tak vyvrátit přetrvávající dojem, že univerzita má pracovní pozice pouze pro akademiky nebo vědce. Naopak, uplatnění u nás najdou profese z celého spektra od ekonomických, přes právní až například po technické,“ uvedla Milena Kysučanová, vedoucí oddělení řízení a lidských zdrojů UP.

Součástí burzy je i poradenství. Informovat se mohou lidé nejen o nabídkách volných míst, ale také o rekvalifikacích nebo možnostech práce v zemích EU. Informace z UP zájemcům nabízí mimo jiné Kariérní centrum UP.

„My se burzy práce účastníme každým rokem. Poskytujeme informace o univerzitě i o nabídce a možnostech našeho kariérní centra a dalších pracovišť. Na výstavišti se na nás s dotazy obracejí nejen středoškoláci, kteří zvažují další studium, ale stále častěji dáváme informace například i zaměstnancům, kteří si chtějí na Univerzitě Palackého doplnit v různých typech studia svou kvalifikaci,“ uvedla Katrin Stark z Kariérního centra UP.

Burzu práce a vzdělání v Olomouci pořádá Úřad práce ČR, Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje, Svaz průmyslu a dopravy ČR.