Univerzita se prezentuje na veletrhu v Brně. Začala přijímat e-přihlášky

Foto: Vojtěch Duda
Čtvrtek 2. listopad 2023, 8:30 – Text: Tomáš Krejčiřík

Přes 25 tisíc návštěvníků, tři stovky vystavujících škol, čtyři dny trvání. To je Gaudeamus Brno, největší veletrh pomaturitního vzdělávání v ČR. Na brněnském výstavišti se do pátku prezentuje také Univerzita Palackého, která má v pavilonu V stánek v modrobílých barvách. Na něm se příchozím představuje všech osm fakult, Pevnost poznání, UPoint či univerzitní vydavatelství. Olomoucká univerzita na veletrhu láká na tisícovku kombinací studijních programů včetně těch zcela nových. Od 1. listopadu do 15. března 2024 na ně lze podat e-přihlášku.

Expozice Univerzity Palackého nabízí v Brně kromě informačních pultíků také chill out zónu s netradičním posezením, kde si středoškoláci a středoškolačky mohou odpočinout nebo počkat na některý z přednáškových bloků. Zájemci si mohou vyzkoušet i 3D tisk, eye-tracking či chemické pokusy. U pultu přírodovědecké fakulty budí pozornost zvířata v péči studujících katedry ekologie, odvážlivci si mohou pohladit či pochovat hady, agamu či chameleona.

Všech osm fakult UP nabízí i nejrůznější propagační předměty od knižních záložek po různé pochutiny, centrum popularizace vědy Pevnost poznání láká na interaktivní exponáty a hlavolamy. „O naši expozici na Gaudeamu v Brně je tradičně velký zájem. Jde o největší akcí, které se univerzita během roku účastní. Našich prezentací v přednáškovém sále se zúčastní až 1500 posluchačů a posluchaček. V dvoupatrovém expozici letos reprezentuje UP rekordních 120 našich studujících,“ uvedl Ondřej Martínek z oddělení marketingu UP.

Univerzita Palackého na veletrhu představuje i studijní novinky. Ty nabízejí teologická, filozofická, přírodovědecká, pedagogická fakulta či fakulta tělesné kultury (viz infobox níže). Přehled všech oborů zájemci najdou v katalogu studijních programů a na webu Univerzitní město. Na většinu programů bakalářského, navazujícího či magisterského studia se dá podat e-přihláška do poloviny března, teologická fakulta má na vybrané deadline i později. Na doktorské programy se dá přihlásit do konce dubna až června. Olomoucká univerzita svou studijní nabídku bude dále prezentovat ještě na veletrzích Gaudeamus v Nitře, Košicích a v Praze. Chystá také dva dny otevřených dveří, první se koná 1. prosince a druhý 27. ledna (více zde).

UP nabízí tisícovku kombinací studijních programů, které na osmi fakultách studuje 23 tisíc studujících. Těm studium zpříjemňuje i moderní UPlikace. V březnu UP přijala rekordních 36 tisíc přihlášek, což bylo nejvíce v její 450leté historii.