Univerzita ukáže v Šantovce možnosti studia i science show

Grafika: Žurnál UP
Středa 14. září 2022, 8:00 – Text: (red)

Na celý týden od 19. do 25. září se jedna z obchodních jednotek v olomouckém OC Šantovka přemění na informační centrum a obchod Univerzity Palackého. Návštěvníci všech generací zde budou moci získat informace o možnostech studia na druhé nejstarší vysoké škole u nás, vyzkoušet si hlavolamy a hry nebo si prohlédnout desítky designových a lokálních výrobků z produkce UPointu. Program v prvním patře obchodního domu doplní i workshop s univerzitním vydavatelstvím nebo víkendová science show.

„Díky našemu zapojení do projektu Šantovka Star(t)s můžeme na netradičním místě představit návštěvníkům centra na tisíc kombinací studijních programů. Ať už jde o mladé lidi, kteří se rozhodují, kam zamíří po maturitě, nebo o ty, kteří by rádi vystudovali vysokou školu při zaměstnání. Zároveň máme připraven i atraktivní program či drobné dárky i pro ty nejmenší,“ říká Ondřej Martínek z oddělení komunikace UP. Improvizovaný obchod a informační centrum budou otevřeny od pondělí do neděle od 13 do 19 hodin v 1. patře Šantovky.

Přehlídku univerzitního merche a hry navíc doplní odpočinková zóna a speciální víkendový program. V pátek 23. září se v prostorách uskuteční workshop výroby vlastního bloku v režii Vydavatelství Univerzity Palackého a sobota s nedělí budou patřit vědeckým mágům z Pevnosti poznání, interaktivního science centra Přírodovědecké fakulty UP. „S Pevností poznání se návštěvníci na chvíli promění v badatele. Budou moci experimentovat, objevovat a lámat si hlavu nad kvízy či hlavolamy. Svoji přesnost a pečlivost si procvičí při pokusech s barvami a pipetami. Také si vyzkouší, jaký je na dotek kapalný dusík o teplotě –196 °C,“ vypočítává z programu jeho koordinátorka Šárka Kostková.

Program UP v rámci projektu Šantovka Star(t)s

(1. patro, vedle prodejny Maxidesign, 19.–25. září od 13 do 19 hodin)

Denně

Komplexní informace o možnostech studia, designové i lokální produkty z UPointu, hry a hlavolamy a odpočinková zóna, dárky a čtení pro malé i velké