Univerzitní kariérní centrum pomáhá studentům online

Online seminář s Marianem Jelínkem patřil k nejúspěšnějším akcím minulého roku.
Foto: Kariérní centrum UP
Pondělí 15. březen 2021, 8:00 – Text: Ivana Pustějovská

Individuální poradenství, koučink, tipy na budoucí zaměstnavatele i rady, jak psychicky zvládnout současnou složitou situaci, to vše poskytuje studentům Kariérní centrum UP. Osobní setkání sice nahradily konzultace přes online platformy, ale práce centra se ani v době pandemie nezastavila. Je k dispozici studentům a pomáhá jim řešit jejich problémy.

Kariérní centrum UP zareagovalo na loňskou první vlnu pandemie a s ní související všechna omezení pohotově. „Nijak jsme neomezili nabídku našich služeb, jen jsme v průběhu roku vše převedli do online formy. Fungujeme v normálním režimu a poskytujeme plnohodnotné služby, o které mají studenti stále zájem,“ uvedla vedoucí Kariérního centra UP Kristýna Pospíšilová.

Nejčastěji žádanou službou je kariérní poradenství a koučink. „Často se studenty řešíme plnění studijních povinností v dnešním online světě, motivaci, time management a změny, které přinesl loňský rok. Většina konzultací probíhá individuálně. Uvědomujeme si, co studenti v těchto časech zažívají, a snažíme se jim být nápomocni v plnění jejich studijních povinností,“ dodává Pospíšilová.

Centrum nabízí studentům i pozitivní inspiraci, organizuje totiž přednášky a kurzy zajímavých absolventů, kteří uspěli ve svých oborech. „Loni byl například největší zájem o online vystoupení kouče, lektora a pedagoga Mariana Jelínka, který je i absolventem FTK. Jeho přednášky se zúčastnilo více než 350 studentů,“ řekla Kristýna Pospíšilová.

Novinkou usnadňující hledání práce je i nový web centra s pracovními nabídkami, kde se zájemci zaregistrují a dostanou přístup k nabídkám práce, brigádám či stážím. Tradiční akcí pro seznámení se s možnými budoucími zaměstnavateli je pracovní veletrh Okno do praxe. „Ten proběhne online 14. dubna a bude pro studenty všech fakult. Veletrhu se zúčastní firmy především z Olomouckého kraje. Součástí bude i doprovodný program přednášek odborníků z praxe. Ti seznámí účastníky s aktuálním vývojem na trhu práce a určitě nabídnou i různé praktické tipy, jak například uspět při výběrovém řízení. Naše Kariérní centrum UP zase studentům nabídne například možnost konzultací jejich životopisů,“ doplnila Kristýna Pospíšilová.

Zpět