Univerzitní talenty představí speciální publikace

Ilustrační foto: Vojtěch Duda
Středa 11. srpen 2021, 8:00 – Text: Ivana Pustějovská

Nadaným studentům, zaměstnancům i absolventům nabízí zajímavou příležitost Univerzita Palackého, která vydává prestižní katalogy prezentující inovativní tvůrce v oblasti designu. K dosavadním knihám, představujícím autory z celého olomouckého regionu, by měla přibýt speciální edice zaměřená na talenty spojené právě s univerzitou.

Zájemci o design v celé jeho šíři se už mohli seznámit hned se dvěma rozsáhlými publikacemi, které Univerzita Palackého v předchozích letech připravila (najdete zde). „Chystaná speciální edice katalogu, která je součástí připravovaného konceptu Creative University, se zaměří na talenty bezprostředně spjaté s Univerzitou Palackého, ať už jde o studenty, akademiky, zaměstnance, případně doposud nepublikované absolventy,“ říká Petr Bilík, jenž byl pověřen koordinací kreativních odvětví na UP.

Kdo tedy chce svá díla zdarma představit v tištěné i elektronické verzi nového katalogu, má právě teď ideální příležitost. „Máte zájem prezentovat svoji práci nebo máte tip na kreativní osobnosti ve svém okolí? Ozvěte se, prosím, s odkazem na portfolio (stačí fotografie, ukázky práce) na e-mailovou adresu creative@upol.cz, a to nejpozději do 15. září 2021, ideálně ale co nejdříve,“ vyzývá univerzitní talenty editorka katalogu Michaela Jendřejková.

Jak připomíná, oblast designu je velmi široká. Katalog tak bude zahrnovat užitý, průmyslový a grafický design, architekturu, tradiční řemeslné práce, šperkařství, fotografii, digitální marketing, příklady sochařství a malby a další obory, které mají výrazný autorský vklad. Může jít o komerční i ryze soukromé aktivity.

Z přihlášených prací budou editoři vybírat přibližně dvacet návrhů, jejichž autoři budou následně obesláni s textovou a grafickou matricí, kterou je potřeba naplnit.

Tištěný katalog by měl být vydán v příštích měsících a bude distribuován partnerským institucím, jako je Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj, Hospodářská komora, CzechInvest apod. Stejně jako předchozí díly bude i tato novinka k dispozici zdarma na různých distribučních místech včetně univerzitního obchodu UPoint.

Zpět