Univerzitní vydavatelství nabízí nově i tisk diplomek

Pro diplomku na Zbrojnici.
Repro: Žurnál Online
Úterý 27. duben 2021, 13:00 – Text: Ivana Pustějovská

Novou službu nabízí studentům Vydavatelství Univerzity Palackého (VUP). Díky nově pořízeným technologiím aktuálně rozšířilo svou nabídku o výrobu diplomových prací.

Výroba diplomových prací je samostatná disciplína, která má jasně daná pravila i specifické nároky. Aby se knihařství mohlo do tisku diplomek pustit, musí proto mít především odpovídající technické zázemí a vybavení. „Hlavním specifikem je výroba desek a hřbetu se zlatým či stříbrným nápisem a rychlá vazba. Vydavatelství o možnost této služby pro studenty dlouho usilovalo. Letos v lednu jsme konečně v tiskárně ve Zbrojnici doplnili veškeré potřebné technologické vybavení, a kromě našich už tradičních služeb malonákladové tiskárny knih nabízíme tedy nově výrobu diplomek. Vytiskneme, vyrobíme desky jak klasické, tak i individuálně upravené a diplomku si student může vyzvednout třeba cestou do knihovny, když vrací půjčené knihy,“ říká Aleš Prstek, ředitel VUP.

Univerzitní vydavatelství novinkou reaguje i na situaci, která nastala před časem v Olomouci. „Ve městě ukončili svou činnost dva tradiční výrobci diplomek, a to Knihařství Šnirychovi a provozovna PowerPrint. Rozhodli jsme se tedy vlastně jejich výrobu převzít, abychom doplnili servis, který studenti potřebují. Stejně jako je vydavatelství partnerem akademikům při vydávání vědeckých i metodických děl, chceme být i partnerem studentům. Máme nastudovány požadavky studijních oddělení fakult a umíme poradit,“ vysvětluje ředitel VUP a dodává, že dalším a ne nezanedbatelným ekonomickým důvodem rozšíření nabídky je efektivní využití tiskové kapacity tiskárny.

Vydavatelství navíc službu nabízí nejen studentům Univerzity Palackého, ale všem zájemcům i z jiných škol. „Při výrobě diplomových prací spolupracujeme se společností PowerPrint (diplomka24.cz) a zajišťujeme pro ně výrobu a vydání online objednaných diplomek. Tu si tak může student objednat z domova, ať už je z Aše nebo Jablunkova, a vyzvednout a zkontrolovat pohodlně ve Zbrojnici. Zvlášť v dnešní složité době je to pro mnoho studentů zajímavá nabídka,“ doplňuje Aleš Prstek.

Vydavatelství UP

Objednávku si můžete zadat prostřednictvím stránek diplomka24.cz nebo na e-mailové adrese tiskarna.vup@upol.cz a následně si práci vyzvednout a zaplatit kartou či hotově ve Vydavatelství UP na Zbrojnici. Po dobu omezeného provozu v souvislosti s vládními opatřeními jsme vám k dispozici od 8:00 do 16:00 na tel. 735 160 354 nebo na e-mailu. Zároveň jsme díky novému zařízení rozšířili naši nabídku o tisk do formátu A0 na barevném velkoformátovém plotru. Ceník našich služeb naleznete na webových stránkách vydavatelstvi.upol.cz.

Zpět