Univerzitu navštíví velvyslanec Izraele. V besedě promluví i ke studentům

Grafika: Vojtěch Duda
Pondělí 7. červen 2021, 16:00 – Text: Milada Křížková Hronová

Česko-izraelské vztahy, regionální židovská historie, moderní Izrael. To jsou témata, kterým se bude věnovat debata s Danielem Meronem, velvyslancem Izraele. Zájemci ji v online přenosu mohou sledovat ve středu 9. června od 14:30 ze studia BEA Channel.

Velvyslanec Izraele navštíví Olomouc na pozvání nedávno založeného Centra česko-izraelských inovací a partnerství, jehož čestné rady je členem. Během dne se potká nejen s podporovateli a partnery tohoto centra, ale i s rektorem Univerzity Palackého Martinem Procházkou. S ním má hovořit o česko-izraelské spolupráci v rámci olomoucké univerzity, také o izraelských studentech.

V následující debatě, jíž se účastní i judaistka Eva Kalousová z Centra judaistických studií Kurta a Ursuly Schubertových Filozofické fakulty UP, se velvyslanec Daniel Meron bude věnovat především regionální židovské historii a česko-izraelským vztahům. Diskuze se uskuteční v angličtině v prostorách Centra česko-izraelských inovací a partnerství a k jeho sledování jsou zváni jak studenti Univerzity Palackého a Moravské vysoké školy Olomouc, tak studenti středních škol. Inspirativní jistě bude i pro spolky, které se zajímají o židovské reálie a pečují o židovskou historii. Během debaty Daniel Meron pohovoří také o osobním vztahu k Olomouci.

Besedu lze sledovat ZDE nebo ZDE.Poprvé navštívil Olomouc a Univerzitu Palackého v roce 2017. Tehdy Daniel Meron, velvyslanec Izraele, přednášel také studentům a mimo jiné i převzal záštitu nad výstavou Poslední vízum – Židovští uprchlíci v Číně za 2. světové války. Foto: Milada Křížková Hronová

Zpět