UP Business Camp je pro mladé lidi příležitostí k nastartování úspěšného podnikání

Grafika: BC UP
Čtvrtek 20. říjen 2022, 12:37 – Text: M. Šturdíková, I. Pustějovská

Šanci nastartovat své podnikání dostanou i letos mladí lidé na UP Business Campu, který pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP). Desátý ročník akce bude ve znamení tématu „Turbulentní doba – příležitost, nebo riziko?“ a uskuteční se 5. listopadu v Pevnosti poznání Univerzity Palackého.

Přednášky, neformální setkání, získávání potřebných kontaktů, diskuze i soutěž, to vše nabízí letošní program UP Business Campu. „Tato akce je ideální příležitost pro mladé lidi, pro studenty, kteří se chtějí pustit do podnikání a hledají inspirativní vzory nebo chtějí porovnat své nápady a plány s dalšími účastníky. Dozví se například, jak svůj podnikatelský záměr efektivně ověřit v praxi nebo kde a jak získat investice pro svůj projekt,“ uvedl Petr Kubečka, ředitel VTP UP.

Nedílnou součástí programu je soutěž Souboj startupů. Kdo se do ní se svým nápadem přihlásí, musí ho zvládnout ve dvou minutách prezentovat před odbornou porotou. Jak ale připomínají organizátoři, ještě před samotnou prezentací mohou soutěžící své představy a prezentační dovednosti vypilovat na workshopu s lektorem Ondřejem Staňkem. Všichni se pak mohou zdarma účastnit i zbývajícího programu konference. Na vítěze čekají ceny v hodnotě až 100 tisíc korun, které jim pomohou odstartovat jejich podnikání s podporou zkušených podnikatelů a mentorů.

Akce se koná v Pevnosti poznání, centru popularizace vědy Univerzity Palackého. „Je to skvělé místo, kde můžeme ukázat, jak lze propojovat business se startupy nebo právě s vědou,“ řekl Roman Chvátal, vedoucí programu Pevnosti poznaní. Ředitel tohoto muzea vědy Matěj Dostálek je také jedním z řečníků konference. Program a vstupenky na UP Business Camp je možné nalézt zde, registraci do Souboje startupů pak vyplnit zde.

UP Business Camp pořádá VTP UP, generálním partnerem je Komerční banka, dalšími partnery pak CzechInvest, Busyman a ICOK. Nad konferencí má záštitu Olomoucký kraj. Souboj startupů pořádá Startupklub.cz spolu s hlavními partnery, jimiž jsou Esmedia Intaractive, CzechInvest, Byzmag a Hanácký večerník.