UP Business Camp pomůže chudým dětem

UNICEF pomáhá ohroženým dětem.
Repro: Žurnál UP
Úterý 11. říjen 2016, 7:30 – Text: Ondřej Martínek

Letošní ročník konference UP Business Camp, která se bude konat na Univerzitě Palackého, podpoří adopci panenek UNICEF. Každý, kdo si v rámci kampaně zakoupí panenku, pomůže skutečnému dítěti v rozvojových zemích s očkováním proti smrtelným dětským chorobám.

„Každým rokem se díky očkování podaří zachránit život až třem milionům dětí. Přesto dosud téměř stejný počet dětí umírá na nemoci, kterým lze očkováním předcházet,” říká Pavla Gomba, výkonná ředitelka UNICEF v České republice, která letos 5. listopadu přijede do Olomouce jako hlavní řečník konference UP Business Camp.

Organizace UNICEF sehrává klíčovou roli v mezinárodním očkovacím projektu GAVI, jehož cílem je očkovat každé dítě proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám – spalničkám, záškrtu, černému kašli, tetanu, tuberkulóze a dětské obrně. V minulém roce v rámci Národních očkovacích dnů proti dětské obrně pomohl UNICEF celosvětově 550 milionům dětí ve věku do pěti let.

„Malé děti ve světě umírají. Chceme to změnit a pomoct těm, kteří to opravdu potřebují. Doufáme, že i v Olomouci se najde dostatek podobně smýšlejících lidí, kteří pomohou dobré věci a k adopci panenek se připojí,” uvedla Kateřina Zelinková z Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého za pořadatele konference. „Připravili jsme pro zájemce o pomoc dětem limitovanou edici 50 neozdobených panenek za symbolickou částku 100 korun. Tyto panenky si zájemci ozdobí a hotové panenky budou dále nabídnuty k adopci za 600 korun. Výtěžek z celé akce poputuje organizaci UNICEF na proočkování dětí v zemích, kde neexistuje běžný zdravotnický systém nebo které jsou postiženy válečnou či přírodní katastrofou,“ dodává.

Panenky k ozdobení i adopci budou organizátoři konference nabízet na Facebooku. Ke koupi budou i v průběhu konání konference UP Business Camp v Olomouci 5. listopadu, kde prodej a adopci panenek organizátoři završí předáním finančního výtěžku představitelům UNICEF.

Více informací o kampani naleznete na stránkách UP Business Campu nebo na Facebooku Adoptuj Panenku a zachraň dítě na UP.

Zpět