UPoint vystavuje Spojení Věry Kopkové

Z vernisáže výstavy, Věra Kopková vlevo.
Foto: Martin Višňa
Čtvrtek 6. únor 2020, 8:00 – Text: Martin Višňa

Ve výstavním prostoru univerzitního informačního centra a obchodu UPoint jsou k vidění díla Věry Kopkové, členky umělecké skupiny Chaoscompany, která má kořeny na Univerzitě Palackého a pravidelně se podílí na univerzitních akcích.

Věra Kopková je absolventkou katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty UP. Tvoří od raného dětství, primárně se zaměřuje na olejomalbu a ilustrace, také se věnuje sochařství a uměleckému experimentování.

„K tvorbě mě vedou různé motivace a inspirace, především existencialismus. Odjakživa jsem četla takové ty obsahově těžké, hluboké knihy, které se ptají po tom, proč žijeme, kam jdeme. Jako ateista, který nevěří v posmrtný život, si myslím, že náš život má vyměřený čas a ten bychom měli každý den co nejvíce využít. A to se snažím ve svých obrazech vyjádřit. Potom jsou to témata ženskosti, identity, ale také vztah s přírodou a návrat k ní,“ uvedla mladá autorka.  

Skupina Chaoscompany, jejíž je Věra Kopková od roku 2012 členkou, je olomoucké umělecké seskupení tvořené studenty a absolventy Univerzity Palackého. Zabývá se širokým spektrem umělecké činnosti, mimo jiné malbou na stěnu či na tělo, grafickým designem či performance artem. Skupina pořádá kreativní workshopy a také se účastní různých kulturních událostí, včetně těch pod hlavičkou univerzity. S jednotlivými členy Chaoscompany a jejich výtvory se mohli setkat například návštěvníci majálesu, Noci vědců, akcí Zaparkuj nebo loňského happeningu k třicátému výročí sametové revoluce. Více o skupině najdete ZDE.

Výstavu Věry Kopkové s názvem Spojení, která je plná surrealismu a symbolismu, si můžete v UPointu na Horním náměstí prohlédnout do 28. února.

Zpět