Větrací léto láká na lesní ticho, horské výhledy i technické zajímavosti

Ilustrační foto: Martin Višňa
Neděle 25. červen 2017, 8:00 – Text: (red)

Příznivci pěší turistiky nejen z řad studentů a zaměstnanců Univerzity Palackého během letních prázdnin nebudou trpět nedostatkem možností, kam a s kým vyrazit na výlet. Fakulta tělesné kultury spojila síly s Klubem českých turistů Šternberk a výsledkem je plán Větracího léta.

„S turisty ze Šternberka se od loňského podzimu pravidelně potkáváme, sem tam se ale termíny našeho Větrání a jejich akcí křížily. Dohodli jsme se tedy, že letní plán připravíme společně. A myslím, že se nám podařilo dát dohromady opravdu pestrou paletu výletů na rozličná místa nejen na Moravě,“ uvedl Martin Višňa, pořadatel výletů Větrání z fakulty tělesné kultury.

Turisté se během Větracího léta mohou vydat například mezi rybníky u Svitav, za výhledy z Javorníků, do údolí Moravské Sázavy anebo na průmyslové Ostravsko. Nechybějí hory, stín a ticho lesů, přírodní, historické nebo technické zajímavosti. „Věřím, že z tak široké nabídky výprav si každý vybere, i kdyby jedinou akci,“ dodal předseda šternberských turistů Antonín Sosík.

Výlety jsou připravené na každý prázdninový víkend a zúčastnit se jich může kdokoliv, kdo se na to cítí. Stačí dát o sobě dopředu vědět pořadatelům (například na Facebooku) a přijít včas na určené místo, kterým je zpravidla olomoucké hlavní nádraží.  Všechny potřebné informace zájemci najdou na portálu fakulty tělesné kultury Radost z pohybu.

Právě pod hlavičkou tohoto webu fakulta tělesné kultury již třetím rokem pořádá výlety Větrání. Od podzimu 2014 se jich uskutečnilo jednašedesát, celková účast již přesáhla osm set turistů. „Větracím létem náš třetí ‚akademický‘ ročník vyvrcholí. Zkraje září je ještě v plánu tajný výlet, kdy účastníci nebudou dopředu vědět takřka nic, jen čas a místo srazu. Se začátkem zimního semestru ale už začneme psát kapitolu čtvrtou, úvod obstará jako tradičně výšlap na Velký Kosíř alias Hanácké Mont Blank s táborákem a vyhlášením nejaktivnějších větračů třetího ročníku,“ prozradil Martin Višňa.

Zpět