Vydavatelství UP prezentuje své aktivity i univerzitu na Světě knihy v Praze

Foto: Libor Galia
Pátek 10. červen 2022, 14:45 – Text: Tomáš Franta

Pražské výstaviště v Holešovicích se opět proměnilo v mezinárodní ráj knihomolů. Koná se tam totiž největší knižní festival v Česku – Svět knihy Praha. Letošní ročník se tematicky zaměřuje na italskou literární scénu a velký prostor mají také nakladatelé z Ukrajiny. Na místě nechybí ani Vydavatelství UP.

Stejně jako v loňském roce se naše univerzitní vydavatelství neomezuje pouze na prezentaci nejnovějších titulů na svém stánku, ale zapojí se rovněž do doprovodného programu. V neděli 12. června od 11:00 uspořádá při příležitosti zkompletování série učebnic Czech it UP! besedu s odborníky na téma aktuálních trendů ve výuce češtiny pro cizince.

„To, co jsou pro divadelní fanoušky Shakespearovské slavnosti, pro hudební nadšence Colours of Ostrava a pro filmové milovníky festival v Karlových Varech, to je pro všechny z nás – knihomoly a knihomily – Svět knihy v Praze. Jsme proto velmi rádi, že se zde můžeme opět potkat se všemi našimi kolegy, partnery i čtenáři, kteří mají rádi knihy chytré, odborné a populárně-naučné,“ řekl Aleš Prstek, ředitel VUP.

Čtenáři naleznou na stánku VUP například čtyři díly úspěšné anglicko-české edice Olomoučtí fotografové, kompletní sérii učebnic Czech it UP! či lékařskou „bibli“ Základy diferenciální diagnostiky ve vnitřním lékařství. Nechybí ani tituly z edice Paměť UP či „stálice“ jako Dějiny židů v českých zemích, Kamufláž či Revize střední Evropy.

Své místo mají na stánku také tituly z Vydavatelství FF UP, např. novinky z edice Litera libera či pestré edice Historie.

„Knižní veselí na holešovickém výstavišti je pro nás každoročně jedním z vrcholů sezony – možností potkat se s našimi kolegy, lidmi, kteří knihy dělají, i lidmi, kteří knihy čtou a hltají. Je to místo, kde jsme jako ryby ve vodě. Místo, kde porovnáváme naše vize s vizemi ostatních. Místo, kde cítíme satisfakci a potvrzujeme si, že hledat atraktivní cesty na pomezí akademické literatury a populárně-naučných titulů má smysl,“ doplnila Háta Kreisinger Komňacká, vedoucí odborné redakce.