Výuka angličtiny pro ukrajinskou komunitu

Margo Hordeieva a její poslední lekce s jednou z dětských skupin. Foto: M. Hordeieva
Úterý 4. červenec 2023, 7:22 – Text: (map)

Nejprve učila Filozofická fakulta UP ukrajinské uprchlíky bez nároku na odměnu, později se situace změnila díky grantu Velvyslanectví USA v České republice a díky spolupráci s Americkým centrem. A tak se stalo, že se vyučovalo v sedmi skupinách, které se potkaly při 512 vyučovacích hodinách. Pro dospělé vytvořili organizátoři kurzů skupiny pro falešné začátečníky, úplné začátečníky, pokročilé, učit se mohli někteří i online. Nabídku pak doplnily dvě skupiny pro děti od 9 do 10 let a od 11 do 12 let a také skupina pro teenagery. Na kurzech se vystřídalo na 200 účastníků, přičemž každý týden se výuky účastnilo v průměru 65 osob. David Livingstone z katedry anglistiky a amerikanistiky poděkoval mnohým za spolupráci a věří, že s novým akademickým rokem se na kurzy podaří navázat. Více si můžete přečíst zde.