Využijte Sportovního dne UP a odpočiňte si pohybem!

Ilustrační foto: Archiv Žurnálu UP
Pondělí 8. květen 2017, 8:00 – Text: Velena Mazochová

Pestrou mozaiku několika desítek pohybových aktivit nabídne ve středu 10. května Sportovní den Univerzity Palackého, který pro studenty, akademiky a zaměstnance tradičně připravilo Akademik sport centrum UP. Mezi novinkami letošního ročníku se objeví védská jóga, bubnování pro radost, vyjížďka na in-line bruslích nebo koloběžkový výlet. Všechny sportovní příležitosti mohou zájemci využít v rámci rektorského volna a zcela zdarma.

Z bohaté programové nabídky si vyberou nadšenci pro individuální i kolektivní sporty. Sportovní hala, univerzitní koleje nebo Atletický stadion se otevřou pro volejbal, basketbal, florbal nebo běžecký trénink, na své si přijdou také příznivci pilates, zumby, kanoistiky nebo lukostřelby. Připraveny budou rovněž tenisové kurty TJ Milo, běh olomouckými parky nebo netradiční sportovní hry, jako je discgolf a ringo. Stejně jako v předchozích letech se uskuteční i Fotbalový turnaj o pohár děkana filozofické fakulty.

Zájemci si zasportují také v moderním Aplikačním centru BALUO. Během dopoledne si budou moci vyzkoušet lekce lezení na stěně pro začátečníky a od 10 do 12 hodin si zaplavat po předchozí rezervaci ve zdejším bazénu.

Do nabídky Sportovního dne se zařadí i aktivity s týmem webu Radost z pohybu. „Už před sedmou ranní se vyráží na celodenní Větrání k Vidnavě na Jesenicku. Pro ty, kteří zůstanou v Olomouci, přijdou v 10 a 14 hodin na řadu vyjížďky na in-line bruslích Roll UP a v 18 hodin běžecký trénink Jogito ergo sum,“ upřesnil šéfredaktor webového portálu Martin Višňa. Jak upozornil, u všech aktivit stačí dorazit v daný čas na stanovené místo, zájemci ale mohou svou účast v předstihu oznámit na Facebooku Radosti z pohybu

K osvědčeným akcím bude patřit i losování kupónů o hodnotné ceny a program pro děti, na které bude v areálu Sportovní haly UP čekat dětský koutek s výtvarnou dílnou a zábavnými soutěžemi. Účastníci celodenní univerzitní akce jsou zváni také na večerní posezení s živou hudbou.

Podrobný program Sportovního dne naleznete na stránkách Akademik sport centra UP.