Výzva Studentské kurie Akademického senátu UP

Čtvrtek 11. listopad 2021, 19:30

Milé studentky, milí studenti, vážení přátelé,

s obavami sledujeme rostoucí čísla nakažených v naší zemi a klademe si, stejně jako většina z vás otázku, zda nás zase nezavřou. Jako vaši zástupci ve velkém akademickém senátu děláme maximum pro to, abychom nesklouzli do všemi vyzkoušené a nenáviděné online výuky. Chceme se ale obrátit zejména na vás. Prosíme vás, abyste dodržovali maximální možnou měrou opatření k eliminování přenosu nákazy covid-19 mezi námi. Rádi bychom vám připomněli pravidlo 5R (respirátory + ruce + rozestupy + rozum + respekt). Je to to nejmenší, co můžeme společně udělat. Všichni chceme chodit do školy mezi své přátele a po škole na pivo, ale s rostoucími čísly se bojíme dalšího přerušení všech těchto aktivit.

Zvažte také možnost očkování, které je jedinou cestou z této krize. Nechceme přece pokračovat v online výuce, která tu s námi již tři semestry byla – někteří z nás dokonce neznají téměř nic jiného. Zkuste zároveň pracovat na svém duševním zdraví, udělejte si radost, věnujte čas sami sobě, pokud máte problémy, mluvte o nich a hlavně se nebojte. Jsme všichni na jedné lodi.

Nezapomeňte také sledovat aktuální opatření na univerzitě.

 

Vaše studentské senátorky a senátoři

Marek Stratilík, Lukáš Janoušek, Erik Juriš, Tereza Marková, Lenka Murínová, Michal Nguyen, Aleš Stejskal, Dominik Voráč

Zpět