Vzácná návštěva

Bohdan Pomahač s manželkou Hanou na nádvoří Zbrojnice.
Foto: Martin Višňa
Čtvrtek 16. září 2021, 12:45 – Text: (vim)

Svoji alma mater ve čtvrtek navštívili vzácní hosté, světově uznávaný plastický chirurg Bohdan Pomahač se svou manželkou Hanou, která je vystudovanou oční lékařkou. Oba absolventy Lékařské fakulty UP přivítal v pracovně rektora prorektor Michal Malacka, manželé se během krátké návštěvy v místě svých studií stihli podívat i na probíhající Den zdraví na nádvoří Zbrojnice, jak si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Mimochodem Bohdan Pomahač, který před deseti lety provedl první úplnou transplantaci obličeje v USA, bude v pondělí 20. září ve 14 hodin přednášet na půdě Masarykovy univerzity. Pro zájemce bude přednáška nazvaná Do posledního stehu přenášena i online, další informace jsou k dispozici zde.