Wikipedie a vědci? Přihlaste se na konferenci o komunikaci vědy

Ilustrace: Microsoft Copilot
Pátek 1. březen 2024, 10:00 – Text: (mz)

Není pochyb o tom, že v současnosti je Wikipedie jedním z největších a nejnavštěvovanějších zdrojů informací. Její silou i slabinou však je, že její obsah může upravovat kdokoli. Jedinečnou roli v kvalitě a důvěryhodnosti obsahu proto hrají autoři a editoři přímo z řad vědců. Tomu, jak posilovat spolupráci univerzit a Wikipedie v komunikaci vědy, se bude věnovat dubnová konference, na kterou se lze nyní zdarma zaregistrovat. Účastníci konference Enhancing the voice of science on Wikipedia se budou zabývat strategiemi přispívání do projektů organizace Wikimedia. Konference proběhne od 9. do 11. dubna na Univerzitě Innsbruck. Podrobnosti o konferenci, program i možnost bezplatné registrace jsou na webu Univerzity Innsbruck. Více zde.