Zakončete s univerzitou léto plesem v parku

Ilustrační foto z letního Swing večera. Zaparkuj, červenec 2018.
Foto: Vojtěch Duda
čtvrtek 16. srpen 2018, 13:02 – Text: (red)

Letní sezónu plnou filmových projekcí, tančíren, kvízů či sportovních aktivit v olomouckých parcích zakončí iniciativa Univerzity Palackého Zaparkuj neformálním plesem ve Smetanových sadech. Ten nabídne ve čtvrtek 30. srpna nejen taneční lekce pod dohledem profesionálů, ale také módní přehlídky, workshopy pro malé i velké či dvě kapely na dvou pódiích. Swingové rytmy bude reprezentovat Trio Petry Borovičkové z Brna, latinskoamerické tance pak pražské seskupení Dos Cubanas s kubánskou zpěvačkou v čele.

„V parcích se s našimi aktivitami pohybujeme už pátým rokem, a tak jsme se rozhodli oslavit toto výročí i závěr prázdnin nějak netradičně právě v prostředí parku. Tak vznikl nápad na neformální ples s názvem Smetanový sad,“ řekl Ondřej Martínek, koordinátor projektu Zaparkuj. Celému plesu bude dominovat divadelní stan postavený nadohled od altánu ve Smetanových sadech. V něm se uskuteční lekce swingu, vystoupení swingového Tria Petry Borovičkové, losování tomboly i afterparty. Druhá část programu zaměřená na latinskoamerické rytmy bude v altánu a v sále Restaurace Fontána. „Olomoucké lektorky provedou návštěvníky energickou kubánskou salsou, smyslným brazilským zoukem i romantickou bachatou z Dominikánské republiky. Vše naučené si pak budou moci tanečníci vyzkoušet při vystoupení česko-kubánské kapely Dos Cubanas,“ vypočetl z programu Ondřej Martínek.

V průběhu odpoledne a večera dojde také na módní přehlídky, workshop moderního tance nebo exhibici šátkové akrobacie. Hladové krky nasytí lokální gastronomie a připravena bude i odpočinková zóna Zaparkuj s půjčovnou dek, deskových her a sportovního vybavení. Celá akce je veřejnosti volně přístupná.

Do konce srpna připravuje tým Zaparkuj i další akce. „Tento týden, od čtvrtka do neděle, zajišťujeme odpočinkovou zónu na letní etapě Flory a ve středu 22. srpna chystáme ve Smetanových sadech další Zaparkuj Fest – večer plný hudby, filmu a her,“ uvedl koordinátor Zaparkuj Ondřej Martínek. V rámci komponovaného odpoledne a večera nabídnou organizátoři návštěvníkům sadů koncert brněnského písničkáře Rabbit Slow či večerní projekci Tarantinových Hanebných panchartů. V rámci Zaparkuj Festu bude připraveno i občerstvení, workshop s Olomouckou dílnou nebo Zaparkuj půjčovna dek, stolních her a sportovního vybavení. I na tuto akci je vstup tradičně volný. Více ZDE.