Zaměstnanci a studenti právnické fakulty dražili zážitky, pomohli tak potřebným

Zážitky kupovali i studenti.
Foto: Jan Hudáč
Úterý 9. leden 2018, 8:00

Vánoční večírek právnické fakulty měl i tentokrát benefiční rozměr. Studenti, zaměstnanci a absolventi fakulty po roce opět dokázali, že chtějí a umějí pomáhat. Do programu svého prosincového setkání zařadili tradiční aukci zážitků. A podařilo se jim vybrat téměř 34 tisíc korun. Dárci peníze pošlou třem příjemcům.

Zaměstnanci tentokrát nabídli do aukce celkem 16 zážitků. Vydražit se dala například výuka techniky jízdy na horském kole pod vedením olympioničky Jany Horákové, oblačná turistika na Dolní Moravě, jedinečný pochod v okolí Dalova s koupáním v břidlicovém lomu nebo soukromá prohlídka hradu Šternberk s možností vyzkoušet si historické kostýmy. „Mám radost, že se na půdě právnické fakulty zase po roce uskutečnila akce dobročinného charakteru. Potěšilo mě, kolik lidí se zapojilo a pomohlo,“ řekla děkanka Zdenka Papoušková. Sama nabídla do aukce zážitek – bowling s děkankou pro čtyři osoby.

Hned dva zážitky si koupil Jan Gajdošík, student 2. ročníku oboru Právo. „Děkuji fakultě za výborný večer. Skvěle jsem se bavil. Před časem se mi podařilo vydělat nějaké peníze, tak proč nepomoci potřebným. Přispěl jsem velmi rád,“ zhodnotil Jan Gajdošík. Za věnované peníze si zahraje turnaj v minigolfu s vyučujícími z katedry správního práva a finančního práva a šachy a bowling s proděkanem Maximem Tomoszkem.

O tom, komu připadne výnos aukce, rozhodli sami dárci formou hlasování. Přesně třetinu peněz dostane společnost, která podporuje rodiny dětí, jež jsou nemocné smrtelnou mukopolysacharidosou. Třetinu získá útulek pro opuštěné psy v Čechách pod Kosířem a poslední část pak připadne Kubovi ze Štěpánkovic u Opavy na nákup speciální trojkolky. Devítiletý kluk touží po tom, aby mohl jezdit na kole jako jeho kamarádi. Bohužel na běžném kole jezdit nemůže, trpí totiž vzácnou dystopií. Jeho rodina si nákup speciální tříkolky dovolit nemůže, maminka mu v létě vážně onemocněla a čtyřčlenná rodina žije pouze z tátova platu. „Moc děkuji všem, kteří se dražby zúčastnili. Těším se, až budu moct konečně jezdit na kole s rodinou,“ vzkázal Kuba.

K vydařené aukci výrazně přispěl program večírku. Profesionální barmanskou show doplnila soutěž v míchání drinků, kdy si roli barmanů vyzkoušeli zástupci vedení fakulty, zaměstnanci i studenti.