Zapojte se do studie zkoumající dopad pandemie na psychoterapii

Ilustrační foto: pixabay.com
pátek 8. květen 2020, 12:00 – Text: Martin Višňa

Vliv pandemie koronaviru na práci psychoterapeutů je předmětem zkoumání studie rakouské Donau Universität Krems, do níž se zapojilo již více než 1500 terapeutů. Pro české prostředí přizpůsobil podobu dotazníku a data od českých psychoterapeutů sbírá tým Institutu sociálního zdraví Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého.

„Výzkum se zabývá otázkami, jak psychoterapeuti prožívají změny ve své činnosti v době pandemie koronaviru, jaké mají zkušenosti s psychoterapií prostřednictvím telefonu nebo internetu nebo jakou úroveň stresu a jaké obavy z práce aktuálně prožívají,“ přiblížil studii vedoucí institutu a děkan CMTF Peter Tavel s tím, že se snažili co nejméně odchýlit od původního znění výzkumu, a proto mohou některé otázky působit v českých podmínkách zvláštně.

Zájemci působící v oblasti psychoterapie v České republice mohou dotazník vyplnit ZDE, a to až do 17. května. Vyplnění zabere zhruba třicet minut.

O výsledcích studie bude Institut sociálního zdraví informovat na svých webových stránkách.