Znovuobnovený pořad studentů UP je na internetu

Na snímku moderátorka Dominika Kubištová a zpěvák Voxel.
Foto: Štáb Na UP
Neděle 3. červen 2018, 8:00 – Text: Ivana Pustějovská

Zajímavé a inspirativní osobnosti, které spojuje Olomouc a Univerzita Palackého, to jsou protagonisté znovuobnoveného pořadu „Na UP“, který natáčejí studenti olomoucké univerzity. Během letního semestru vznikly čtyři díly, které se představí každou středu do konce zkouškového období. K vidění budou na internetu. Prvním hostem, který přijal pozvání na rozhovor s moderátorkou do studia, je známý zpěvák a textař Václav Lebeda alias Voxel.

„Pro náš pořad jsme zvolili formát rozhovoru. S hostem ho povede vždy jedna z našich dvou moderátorek, které se na přípravě podílejí. Interview by mělo mít zhruba desetiminutovou stopáž a mělo by představit zajímavého člověka, který má co říct především studentům. Pořad připravuje desetičlenný tým složený ze studentů filozofické, přírodovědecké a pedagogické fakulty,“ řekl Martin Churavý, student FF.

S výrobou studentům pomáhá Audiovizuální produkce UP (AVP). „Poskytujeme jim metodické vedení. Mají k dispozici také naši techniku i zázemí, podílíme se na dramaturgii a máme celkovou supervizi nad touto sérií. Myslíme si, že je to pro studenty Univerzity Palackého ideální prostor pro praxi, a to jak žurnalistickou, tak třeba produkční nebo dramaturgickou,“ doplnil Daniel Kunz z AVP.

Rozhovor s Voxelem si můžete už dnes pustit na YouTube ZDE. „V dalším díle zpovídáme naši absolventku Barboru Prágerovou. Řeč bude mimo jiné o tom, jak se hned po škole zvládá starat o velké kino v Prostějově,“ řekl Martin Churavý.

Jak dodal, pokud má někdo ze studentů kterékoli fakulty zájem a chuť se přidat do jejich týmu, bude vítán. Stačí se ozvat na e-mail av.produkce@upol.cz.

Zpět