Pedagogická fakulta nabídla Cyklus letních kempů pro nadanou mládež

Fotogalerie: CCV PdF UP
Středa 31. srpen 2022, 13:59

Během letních prázdnin se na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého uskutečnilo dvanáct letních kempů pro nadanou mládež ve věku od jedenácti do dvaceti let. Tyto populárně naučné vzdělávací aktivity byly podpořeny v rámci dotačního programu MŠMT ČR Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2022 (evidenční číslo: 0033/7/NAD/2022).

Díky pestré nabídce témat letních kempů navštívilo jejich letošní již čtvrtý ročník více než 150 účastníků z Olomouckého, Moravskoslezského, Jihomoravského, Pardubického, Středočeského a Zlínského kraje. Tematicky byly zaměřeny jak na techniku, informatiku, robotiku, digitální technologie, biologii, tak také na hudbu, základy první pomoci nebo anglický a německý jazyk.

„Je to již po čtvrté, co letní kempy pro nadanou mládež můžeme díky dotaci ministerstva školství nabídnout zájemcům zdarma, a těší nás, že je o ně stále velký zájem. Také jsme rádi, že každoročně můžeme rozšiřovat nabídku kempů, na nichž se velkou měrou podílejí pracovníci a studenti pedagogické fakulty,“ uvedla Jitka Petrová, vedoucí Centra celoživotního vzdělávání PdF UP a hlavní řešitelka projektu.

Kromě zavedených kempů, zaměřených na cizí jazyky, biologii, fyziku a chemii nebo kurz první pomoci, si mohli účastníci vyzkoušet zcela nově programování stavebnice Lego v MicroPythonu a Arduino. Novinkou byla také možnost propojení uměleckého nadání a vyjadřování s digitálními nástroji a postupy, uplatňovanými v IT, včetně virtuální reality.

Odbornou garanci a obsahovou náplň zajistili pracovníci z katedry technické a informační výchovy, katedry biologie, katedry antropologie a zdravovědy, katedry výtvarné výchovy a Ústavu cizích jazyků PdF UP. Jeden kemp, zaměřený na odhalování fyzikálních a chemických zákonitostí, byl realizován také pod patronací pracovníků Gymnázia-Olomouc, Hejčín, s nímž má fakulta navázánu velmi intenzivní spolupráci. Poděkování patří nejen účastníkům a lektorům, ale také všem zapojeným studentům PdF UP, kteří získali pod odborným vedením cenné zkušenosti do praxe.

Přehled letních kempů naleznete na webových stránkách Centra celoživotního vzdělávání PdF UP. Fotografie z jednotlivých kempů pak naleznete na našich oficiálních stránkách na Facebooku.

Centrum celoživotního vzdělávání PdF UP