V Olomouci jednají auditoři veřejných vysokých škol

Foto: Martin Višňa
Úterý 21. březen 2023, 12:00 – Text: (ipu)

Univerzita Palackého hostí setkání tří desítek interních auditorů a auditorek tuzemských veřejných vysokých škol. Během dvoudenního jednání, které ve velkém zasedacím sále rektorátu UP zahájil rektor UP Martin Procházka, se věnují legislativě související s činností veřejných vysokých škol.

„Je to důležitá součást naší práce, protože nám poskytuje ideální příležitost seznámit se s novinkami v oblasti legislativy, které se týkají činností vysokých škol, i k výměně praktických zkušeností. Do Olomouce se naše jednání vrací po třinácti letech, úplně poprvé však naše univerzita tuto akci pořádala již v roce 2007,“ řekl Zbyněk Křížka, vedoucí oddělení interního auditu a kontroly, které po uzákonění interního auditu jako subsystému finanční kontroly ve veřejných institucích vznik neformálního klubu interních auditorů a auditorek veřejných vysokých škol iniciovalo. Na podobných konferencích se auditoři a auditorky potkávají tedy již řadu let, zpočátku to bylo vždy čtyřikrát v roce, nyní dvakrát do roka.

Letos se první část vzdělávacího programu zaměřuje na aplikaci pravidel veřejného zadávání v prostředí vysokých škol s ohledem na aktuální metodiky Národního plánu obnovy. „Na druhý den setkání je naplánován seminář o chystaných změnách zákoníku práce. Lektor Jan Horecký, člen Kolegia expertů Asociace pro kolektivní vyjednávání a člen Výboru Společnosti pro pracovní právo, nám přiblíží nejdůležitější aspekty zaměstnávání na základě dohody o provedení práce a pracovní činnosti a upozorní na možná úskalí zákonné úpravy práce z domu z pohledu zaměstnavatele,“ dodal Zbyněk Křížka.

Pravidelné setkání interních auditorů veřejných vysokých škol je součástí vzdělávacího cyklu interních auditorů. Koná se pod záštitou rektora UP.