Letní čtení s Vydavatelstvím UP: Porozumějte Evropě díky unikátnímu průvodci po Evropské unii

Foto: Monika Abrhámová
Sobota 29. červenec 2023, 8:00 – Text: Tomáš Franta

Už skoro 20 let jsme součástí Evropské unie, ale ruku na srdce – co všechno o její historii a fungování víme? Využijte volné letní chvíle a dopřejte si tzv. „evropské minimum“. Pomůže vám unikátní průvodce po historii i současnosti Evropské unie s názvem Evropa spolu, který před nedávnem vyšel ve Vydavatelství UP a nyní jej připomínáme v rámci letního seriálu Žurnálu.

Přehledný exkurz do problematiky Evropské unie z pera brněnského politologa Petra Strejčka a olomouckých politologů-doktorandů Davida Broula a Jakuba Janegy je koncipován především jako vizuálně pestrá učebnice pro středoškoláky a bakalářské studenty. Díky svému pojetí nicméně Evropa spolu osloví čtenáře libovolného věku a zaměření, kteří si chtějí utužit či rozšířit povědomí o spletité podstatě evropské integrace, a pochopit tak souvislosti, kontexty a procesy uvnitř i vně EU.

Proč Evropská unie vznikla? Jak funguje? O čem rozhoduje? Co může a co nemůže? Co díky ní máme a co naopak ztrácíme? A jak ji ovlivnily turbulentní události posledních let jako třeba Brexit, počátek války na Ukrajině nebo diskuze o Green Dealu? To vše a mnohem více se dozvíte v celkem sedmi informačně nabitých kapitolách plných faktoboxů, infografik, ilustrací či funkčních opakovacích testů.

Doplňte si své „evropské minimum“ a netápejte, až příště budete přemýšlet, jaký je rozdíl mezi Evropskou radou, Evropskou komisí a Evropským parlamentem. Evropu spolu si můžete pořídit na e-shopu VUP

Knihy z Vydavatelství UP můžete kupovat na e-shopu nebo v prodejně na Zbrojnici. Zaměstnanci a studenti mohou na internetu i v kamenné prodejně celoročně využít 10% slevu (zaměstnanci najdou pokyny na webu, studenti v UPlikaci). V prodejně pak lze platit také FlexiPass poukázkami a kartami (v tomto případě však bez 10% slevy).

Všechny knižní tipy seriálu Letní čtení s Vydavatelstvím UP najdete zde.