Univerzita připravuje velkou konferenci pro doktorandy a doktorandky

Grafika: Žurnál UP
Středa 9. listopad 2022, 8:00 – Text: Gabriela Sýkorová Dvorníková

Dvě desítky příspěvků doktorandek a doktorandů z českých univerzit, workshopy, kulatý stůl, vystoupení významných hostů a mnoho dalšího přinese ve dnech 24. a 25. listopadu Interdisciplinární doktorandská konference pořádaná Univerzitou Palackého. Akce je určena nejen posluchačkám a posluchačům doktorského studia na UP, ale také zájemcům o doktorské studium či školitelům.

Konference bude zahájena ve čtvrtek 24. listopadu v Kapli Božího Těla na Konviktu, kde v 16 hodin uvítají účastníky rektor UP Martin Procházka a prorektor pro studium Vít Zouhar, kteří udělí premiérová Čestná uznání rektora Univerzity Palackého studentům doktorských studijních programů za odborný článek. Následně vystoupí náměstkyně ministra školství pro řízení vysokého školství, vědy a výzkumu Radka Wildová či český politik a sociolog Ivan Gabal, svou činnost rovněž představí Česká asociace doktorandek a doktorandů. První den odborného setkání bude zakončen společenským večerem.

Pátek 25. listopadu bude věnován příspěvkům doktorandek a doktorandů nejen z Univerzity Palackého a dalším hostům, jako je česká bioložka se specializací na polární oblasti Marie Šabacká, která promluví na téma Klimatická změna: hrozba, nebo příležitost?, nebo Boris Cvek s přednáškou Realita je mezioborová. O fenoménu Open Science promluví Radomir Sztwiertnia z Knihovny UP a své aktivity představí zástupci Domu zahraniční spolupráce, Vědeckotechnického parku UP, Kariérního centra UP či aliance Aurora.

Souběžně s konferencí proběhne workshop Není plakát jako plakát. Jak na akademický poster, věnovaný úspěšné prezentaci posteru na konferencích, a workshop Jak na komunikaci vědy, k němuž je stále otevřeno přihlašování. Další podrobnosti jsou dostupné na webu konference. V případě zájmu o účast je potřebná registrace.