Rozběhněte se s FTK v dubnové výzvě

Ilustrační foto: Martin Višňa
Středa 6. duben 2022, 13:00 – Text: Martin Višňa

Rozběháme UP, tak se jmenuje pohybová výzva, kterou na duben vyhlásila Fakulta tělesné kultury UP pro všechny studenty a zaměstnance univerzity. Startuje ve středu 6. dubna a k účasti stačí jen běhat a zapisovat své výkony do fakultního online systému Indares. Na nejlepší běžce čekají ceny z UPointu.

„Rádi bychom nakopli novou běžeckou sezonu, proto jsme se rozhodli studenty a zaměstnance UP motivovat touto jarní výzvou,“ uvedl koordinátor výzvy Michal Vorlíček z Institutu aktivního životního stylu FTK.

Pro účast ve výzvě je nezbytné se zaregistrovat do systému Indares, který na fakultě před lety vznikl jako nástroj pro evidenci a vyhodnocování pohybové aktivity a pro výzkumné účely. Při registraci musí účastníci zadat přihlašovací kód GP4T3, díky kterému budou zařazeni do virtuální skupiny Rozběháme UP.

Své výkony mohou běžci do systému zadávat dvěma způsoby – i v závislosti na tom, jak budou své běhy měřit. „Je možné zapisovat v sekci Kroky počet kroků, a to buď ručně, nebo pokud si uživatel propojí Indares se svým Garmin účtem, bude se mu tam počet kroků propisovat automaticky po synchronizaci zařízení. Druhou možností je pak zapisovat běh v sekci Pohybové aktivity, kde se vyplňuje charakter a čas běhu, případně lze i uložit jeho trasu,“ dodal Michal Vorlíček.

Výzva trvá od 6. do 30. dubna, poté budou vyhlášeni tři nejlepší běžci a tři běžkyně v kategorii Kroky a Běh. Předání cen, mezi kterými jsou vouchery a produkty z univerzitního obchodu UPoint, se uskuteční v průběhu května.