Reprezentant FTK UP uspěl na mistrovství Evropy

Foto: Český olympijský výbor
Úterý 19. září 2023, 10:14

Student studijního programu Ochrana obyvatelstva na FTK UP Filip Látal uspěl na mistrovství Evropy v plavání s ploutvemi v Maďarsku. Ve své dominantní disciplíně 200 m získal stříbrnou medaili ve svém nejlepším letošním čase 1:21,87 jen těsně za svým rekordem ČR 1:21,78, který zaplaval v loňském roce na světových hrách v USA. Na ME byl Filip úspěšný i na dvojnásobné trati, kde obsadil 4. místo v novém českém rekordu.

Dalším účastníkem ME byla další studentka FTK UP, slovenská reprezentantka Zuzana Hrašková. Zuzana získala na 200m v krátkých ploutvím 4. místo. Zuzana je loňská bronzová medailistka ze zmíněných světových her 2022. Světové hry jsou největší sportovní událostí neolympijských sportů. Konají se jednou za 4 roky a svojí úrovní jsou srovnatelné s olympiádou. Už samotná kvalifikace českého plavce byla velkým úspěchem.

Oba studenty trénuje Zbyněk Svozil, VŠ učitel na FTK UP. Sportovní příprava obou reprezentantů se částečně odehrává i na AC BALUO.

Česká televize odvysílala příspěvek za účasti Filipa Látala a reprezentačního trenéra Josefa Cimburka, zhlédnout ho můžete zde.

Zbyněk Svozil, proděkan FTK UP a trenér a předseda KSP Olomouc