Univerzita zve zájemce o studium na online den otevřených dveří

Grafika: Žurnál Online
Úterý 11. leden 2022, 9:00 – Text: Tomáš Krejčiřík

Univerzita Palackého se v sobotu 15. ledna představí zájemcům o studium v rámci online dne otevřených dveří. Program pro něj připravilo všech osm jejích fakult. Návštěvníkům budou možnosti studia představeny prostřednictvím videostreamů, chatovacích platforem, online prezentací či podcastů. Zájemci se seznámí nejen s podmínkami přijetí či průběhem studia, ale i s vyučujícími a studenty.

Kompletní program je k dispozici nejen na stránkách fakult, ale rovněž na speciálním webu www.univerzitnimesto.cz, který nabízí i 3D prohlídky univerzitních prostor, interaktivní mapy, fotogalerie nebo odkazy na sociální sítě a videa. Součástí webu je i průvodce přihláškou ke studiu a kompletní seznam osmi set nabízených kombinací studijních programů. „Online program je připraven tak, aby zájemci o studium nebyli o nic zásadního ochuzeni, řada fakult v rámci prezentací představí i své výukové prostory či laboratoře. Vyučující i naši studenti jsou připraveni zodpovědět otázky týkající se studia či života v našem univerzitním městě,“ uvedl Martin Procházka, rektor UP.

Osm fakult UP nabídne program v online podobě, jediná cyrilometodějská teologická fakulta zpřístupní své prostory prezenčně v budově v Univerzitní ulici s tím, že program se uskuteční v omezené formě a za dodržení aktuálně platných epidemických opatření.

Na webu Univerzitní město zájemci najdou také prohlídky kolejí, menz či knihoven, kromě toho se mohou dozvědět o univerzitním centru UPoint. K dispozici mají rovněž katalog studijních programů, ve kterém můžou najít vysněný obor podle svých zájmů, preferované formy studia či klíčových slov, nebo aplikaci Studuj na UP. Část programu dne otevřených dveří, který se uskuteční 15. ledna od 8 do 14 hodin, bude k dispozici na webu i po jeho skončení.

Univerzita Palackého každoročně eviduje až 32 tisíc přihlášek ke studiu. Ty mohou zájemci podávat na většinu studijních programů do 15. března. Minulé online dny otevřených dveří UP navštívilo v den akce až pět tisíc zájemců, uchazečský web navštíví za celý rok přes 140 tisíc uživatelů.