Univerzitu navštívil finský velvyslanec

Návštěva finské delegace na UP.
Foto: David Kresta.
Úterý 31. říjen 2023, 13:00 – Text: David Kresta

Na oficiální návštěvu zavítali v tomto týdnu do Olomouce finský velvyslanec Pasi Tuominen a obchodní rada finského velvyslanectví Mika Lautanala. Na půdě Univerzity Palackého je přivítal prorektor pro strategii a vnější vztahy Michal Malacka, který také vedl jednání, jehož se účastnili rovněž zástupci Lékařské fakulty a Fakulty zdravotnických věd UP.

„Mluvili jsme o anglických studijních programech, které nabízí tyto dvě fakulty, ale také o nabídce dalších studijních programů pro zahraniční studenty na všech našich fakultách. Pan velvyslanec deklaroval zájem finských univerzit o oboustrannou spolupráci. V oblasti vědy a výzkumu je podle slov finského obchodního rady, který pana velvyslance doprovodil, zájem firem ve Finsku o spolupráci zejména v oblasti zdravotnictví a farmacie, ale i v dalších oborech průmyslu,“ uvedl prorektor Michal Malacka.

Proděkan pro zahraniční vztahy a General Medicine LF UP Milan Raška a proděkanka pro zahraniční vztahy a internacionalizaci FZV Jarmila Zimmermannová hovořili s finskými hosty o možnostech mezinárodní spolupráce a aktivitách, mezi něž patří mobility studentů a akademiků, mezinárodní výukové programy v anglickém jazyce a mezinárodní spolupráce ve vědě a výzkumu. „Diskutovali jsme rovněž o možnosti mezinárodních evropských projektů a konsorcií, zaměřených na oblast medicíny a zdravotnických věd. Nosnými tématy jednání byly kromě zdraví a well-being rovněž udržitelnost a environmentální souvislosti,“ přiblížila Jarmila Zimmermannová.