Zemřel Josef Tillich

Foto: Archiv UP
Pondělí 17. říjen 2022, 8:10

Už delší dobu si stěžoval na zdravotní problémy, ale my, co jsme ho znali a měli rádi, si říkali, že člověk s tak optimistickým pohledem na život a na svět, „přežije všechno“. Ta smutná zpráva přišla tedy jako nečekaná. S Josefem Tillichem odchází kus historie olomoucké univerzity, část vskutku nenahraditelná.

Kamarád Josef vždy spolehlivě rozlišoval mezi tím, co je dobré a nedobré  – a dělal, co mohl, na podporu toho prvního. A tak zůstane v naší paměti jako skvělý kolega a učitel, vtipný a moudrý komentátor chodu světa, včetně toho akademického, pro mnohé jogínský guru a živitel potřebné životní naděje. Pro mne osobně zůstává jedním z nejspolehlivějších opor a aktérů v naší listopadové „sametové revoluci. Za to a za celý Tvůj život jsme Ti, Josefe, vděčni.

Tvůj smutný Jožka Jařab

Poslední rozloučení s Josefem Tillichem se uskuteční v pátek 21. října v 15.30 v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Olomouc-Hejčíně.