Aplikační centrum BALUO bude patřit RekreFestu

Grafika: Filip Sochor
Pondělí 17. duben 2023, 8:00 – Text: Martin Višňa

Jógu smíchu, hry ve virtuální realitě, dobrodružnou pouť pro děti anebo přednášku o cestě kolem světa, to vše má na programu RekreFest, který na sobotu 22. dubna v Aplikačním centru BALUO Fakulty tělesné kultury UP připravili studenti rekreologie. Návštěvníkům všech věkových kategorií chtějí akcí přiblížit svůj obor.

„RekreFest vychází z tradice, kdy studenti třetího ročníku rekreologie vždy organizovali nějakou akci pro veřejnost, kde měli možnost ukázat, co se během studia naučili. Tou akcí byl RekreFlám, který se ale kvůli covidu-19 nemohl v posledních třech letech uskutečnit. Nyní jsme se ale rozhodli tradici obnovit a po diskuzi s vedením katedry rekreologie vznikl RekreFest, na kterém chceme široké veřejnosti ukázat kousek našeho ‚rekre světa‘,“ uvedl za organizátory Michal Mitura.

Připravený dopolední program v Aplikačním centru BALUO se skládá z nejrůznějších nejen sportovně laděných aktivit, jako je lezení na stěně, hry ve virtuální realitě, jóga smíchu nebo skateboarding, děti jistě potěší dobrodružná pouť plná výzev a úkolů nebo malování na obličej. Své stanoviště s aktivitami budou mít i Svišti v pohybu, oblíbený kroužek zaměřený na všestranný rozvoj pohybové gramotnosti dětí, za kterým stojí tři absolventi FTK UP (o kroužku jsme psali zde).

Nedílnou součástí RekreFestu jsou také přednášky. „Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení tří vyučujících z katedry rekreologie, kteří dokážou zaujmout a přenést trošku světa dobrodružství a rekreologie i na ostatní. Michal Vičar bude mluvit o cestě kolem světa, kterou absolvoval se svým bratrancem ve Škodě 1000 MB. Přednáška profesora Ivo Jiráska Gotickej pes pojednává o jeho putování zimní přírodou na kurzu Prázdninové školy Lipnice. Třetím naším vyučujícím, který se představí, je David Másilka, který bude hovořit o zážitkové pedagogice, jedné z hlavních domén rekreologie,“ přiblížil Michal Mitura. Vystoupí také Lukáš Měchura, který nabídne pohled do práce instruktora.

RekreFest se uskuteční v sobotu 22. dubna od 9 do 13 hodin v prostorách Aplikačního centra BALUO v neředínském areálu Fakulty tělesné kultury UP. Zváni jsou zájemci všech generací. Vstupné je dobrovolné. O občerstvení a místo k odpočinku po sbírání zážitků a informací se postará v centru fungující kavárna Kafe na vrcholu.