České akademické hry se přehouply do druhé poloviny

Ze šermu šavlí, šplhu a florbalového zápasu MU – VŠB-TU.
Foto: Martin Višňa
Pondělí 6. září 2021, 8:00 – Text: Martin Višňa

Po víkendu, během kterého se odehrály turnaje ve florbalu a volejbalu nebo soutěže v bojových umění a šermu, se dnes na Českých akademických hrách bude zápolit o medaile například v orientačním běhu nebo házené.

„No, Šupčíka jsme dneska nepřekonali,“ vzpomněli před vyhlášením výsledků účastníci soutěže ve šplhu prvního československého olympijského vítěze – Bedřicha Šupčíka, který vyhrál ve šplhu na olympiádě v Paříži v roce 1924. Nutno ale dodat, že nejlepší závodník olomouckých her Filip Šmejkal z ČVUT Šupčíkův čas 7,2 sekundy na osmimetrovém laně s přimhouřením oka vyrovnal. Na čtyřmetrovém laně zvítězil mezi muži také reprezentant pražské školy, tentokrát však Vysoké školy chemicko-technologické Jan Trnka.

Ženy závodily pouze na čtyřmetrovém laně. Nejlépe si vedla domácí Renata Zachová, která následně přeběhla kus města do dějiště turnaje v judu a tam si vybojovala další dvě zlaté medaile. Turnaj vůbec ovládli reprezentanti Univerzity Palackého, v mužích bodoval Robert Trojnar nebo Václav Kovář. Oproti tomu v nedělním turnaji v karate se nejlépe dařilo studentům Jihočeské univerzity. Zápasilo se také v hale Dukly na Šibeníku, kde se utkali o medaile šermíři. Představil se mimo jiné účastník letošní olympiády v Tokiu Jakub Jurka, který na domácí půdě bral zlato v kordu. Celkově si ale první místo mezi muži připsali šermíři z Masarykovy univerzity, mezi ženami pak šermířky z Univerzity Karlovy. Zato soutěž ve stolním tenisu byla záležitostí ostravskou – v centru Omega si první místa rozdělili zástupci Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a Ostravské univerzity.

O víkendu se odehrály ještě dva turnaje v kolektivních disciplínách, ve florbalu a volejbalu. Ženské části obou ovládly studentky Univerzity Palackého, nejlepšími florbalisty byli ti z VŠB-TU, nejlepší volejbalisty pak má Masarykova univerzita. Podrobnější výsledky, fotoreporty a další informace najdete na webu her.

Nedělí se České akademické hry přehouply do své druhé poloviny, již zbývají jen dva dny sportovních zápolení. Dnes se rozehrají turnaje ve fotbalu a házené, také v beach volejbalu, odpoledne se pak v okolí Fakulty tělesné kultury UP bude sprintovat v rámci soutěže v orientačním běhu. Turnaj v bowlingu byl pro nízký počet přihlášených zrušen.