České akademické hry: Vzduchem létaly míče i házecí talíře

Během druhého dne Českých akademických her nebyla nouze o emoce a také o pády.
Foto: Martin Višňa
Sobota 4. září 2021, 8:00 – Text: Martin Višňa

Druhý den Českých akademických her, které ovládly nejen sportoviště Univerzity Palackého, přinesl završení turnajů v basketbalu či futsalu a závodů v plavání, také soutěže v aerobiku a frisbee.

Zatímco většina sportovců měřila v pátek síly pod střechou, hráči frisbee si na Andrově stadionu mohli užít příjemného slunečného dne. Zda to nějak hrálo roli v tom, že v soutěži zvítězilo družstvo Univerzity Karlovy, těžko soudit. Na stadionu nicméně i přes neustálé pošťuchování například mezi hráči VUT a ČVUT a přes nejeden pád při hře panovala dobrá nálada.

Výběr Univerzity Karlovy ovládl také basketbalový turnaj žen, mezi muži, kteří hráli již ve čtvrtek, vybojoval první místo tým Masarykovy univerzity. Ve futsalu se nejprve utkaly ženy, mezi kterými braly zlato domácí reprezentantky Univerzity Palackého, páteční turnaj mužů dopadl nejlépe pro družstvo ČVUT. Během pátku se také v Aplikačním centru BALUO FTK UP konala druhá část plaveckých závodů, v celkovém bodování si první místo připsali plavci z Masarykovy univerzity a plavkyně z olomoucké univerzity.

Reprezentantka Univerzity Palackého zvítězila také v soutěži v aerobiku. Lucie Ryšťáková studuje na Filozofické fakultě UP ruštinu se zaměřením na hospodářsko-právní a turistickou oblast. Aerobiku se věnuje už od tří let, od šesti let pak závodně. „Na závody vždy jedu s tím, že bych měla vyhrát, ale pokaždé mě úspěch potěší a překvapí, dokážu si tím, že se pořád můžu překonávat. Jsem ráda, že jsem tu mohla reprezentovat Univerzitu Palackého, užila jsem si to,“ uvedla závodnice Aerobik klubu Pavlíny Radičové Prostějov.

„Kvůli covidu byl počet účastnic menší a i naše kondičky jsou horší než dřív. Vždyť jsme vlastně rok nemohly pořádně nic dělat. I já jsem na sobě poznala, že něco není v pořádku. Ale myslím, že jsme všechny udělaly, co jsme mohly a co nejlépe,“ zhodnotila s poznámkou, že v obýváku se v době zavřených sportovišť aerobik trénovat nedal. „Potřebujeme studio, profi podlahu, zrcadla, hudbu, takže to bylo těžké. Když chvíli vynecháte, jde to vidět. Navíc pokud třeba někdo závodí ve skupině a nemohou spolu trénovat, nejen že najednou nejsou synchronní, ale ztrácí se i ten vztah mezi nimi, špatně se pak navazuje,“ dodala několikanásobná mistryně a vicemistryně ČR.

České akademické hry, které Univerzita Palackého hostí až do úterý 7. září, pokračují o víkendu turnaji ve florbale a volejbale, dojde také na soutěž v judu, karate a ve šplhu. O medaile se v neděli utkají i šermíři, mezi nimi účastník olympiády v Tokiu kordista Jakub Jurka, a stolní tenisté.

Rozpis všech soutěží, výsledky, fotogalerie i videa a další informace najdete na webu her.