Debatujte o udržitelné univerzitě

Foto: Vojtěch Duda
Pondělí 8. listopad 2021, 8:00 – Text: (ipu)

Zajímá vás, jak může přispět k udržitelnému rozvoji univerzita a jak jí v tom můžete pomoci? Pak se zapojte do diskuze nad materiálem Strategie udržitelného rozvoje UP, který v těchto dnech škola představuje akademické obci. Stanovuje základní koncepci a východiska v hlavních oblastech života univerzity a vychází z Cílů udržitelného rozvoje OSN a ze Strategického záměru UP 2021+. Jak připomíná Zuzana Huňková, koordinátorka udržitelného rozvoje na UP, zveřejnění materiálu je příležitostí pro všechny, aby se s ním mohli seznámit a debatovat o něm. „Cesta k udržitelnosti bude úspěšná jen tehdy, až jejímu smyslu budou všichni rozumět a shodnou se na potřebných krocích a opatřeních, s nimiž se budou identifikovat a naplňovat je.“ Diskutovat o strategii udržitelnosti naší univerzity je možné až do konce listopadu. Podrobnosti najdete na webu Udržitelná univerzita zde.