Fakultu tělesné kultury čekají volby do senátu

Ilustrační foto: Martin Višňa
Úterý 28. únor 2023, 8:00 – Text: Martin Višňa

Na počátku dubna akademičtí pracovníci a studenti Fakulty tělesné kultury UP v elektronickém hlasování zvolí nové složení fakultního akademického senátu. Volby vyhlásil AS FTK UP na svém únorovém zasedání, kandidáty je možné navrhovat do čtvrtka 9. března.

Volby do Akademického senátu FTK UP, který je tvořen deseti akademiky a pěti studenty, se uskuteční ve dnech 6. až 12. dubna prostřednictvím webu volby.upol.cz.

Jak upozornila předsedkyně senátu Soňa Formánková, funkční období nových senátorek a senátorů bude kratší, než je zvykem – potrvá od 15. září 2023 do 15. května 2026. Tím dojde k návratu konání voleb a nástupu zvolených kandidátů do funkce do doby obvyklé před epidemií covidu-19. Stejné funkční období bude mít i nové složení Akademického senátu UP, které vzejde z hlasování chystaného na květen. Volby do fakultního senátu však senátoři FTK UP vyhlásili na dřívější dubnový termín, aby se jich mohlo zúčastnit více studentů.

Pro volby ustanovil senát FTK UP hlavní volební komisi, které předsedá Jiří Buben z katedry sportu. Právě jemu je možné do 9. března doručovat písemné návrhy kandidátů do senátu, a to na připraveném formuláři, který je přílohou Volebního řádu AS FTK UP. Více k volbám zde.

Senátoři na svém únorovém jednání také odsouhlasili Plán realizace strategického záměru FTK UP na rok 2023 a usnesení, v němž žádají Akademický senát UP o řešení ve věci znovuzprovoznění bufetu a mikrovlnné trouby pro studenty v neředínské menze.

K příštímu jednání se členové AS FTK UP sejde v úterý 21. března.