Klima se mění. A co my?

Zdroj: Učím o klimatu
Středa 17. listopad 2021, 21:18 – Text: (red)

Před změnou klimatu se není kam schovat. Jak se s ní tedy co nejlépe vypořádat, ať už v globální, či osobní rovině? Dá se cestovat udržitelně a bez výčitek? A jak vlastně o klimatické změně učit a úspěšně globálními tématy zaujmout žáky a další posluchače? To se dozvíte 24. listopadu na Festivalu globálního rozvojového vzdělávání, na který vás zve Udržitelná univerzita.

Především na pedagogy všech úrovní vzdělávání nebo vysokoškolské studenty cílí Festival globálního rozvojového vzdělávání, který se koná v rámci Mezinárodního týdne GRV. Přijďte osobně nebo se připojte online na zajímavé workshopy a panelovou diskuzi – proběhnou ve středu 24. listopadu 2021 od 14 hodin v pražském kampusu Hybernská.

Čekají vás čtyři tematické workshopy

  • Řekni to příběhem aneb jak s globálními tématy zaujmout žáky 
  • Čtyři globální témata napříč učebnicí „Světové dějiny“ – online workshop
  • Jak na udržitelné cestování
  • Jak pracovat s environmentálním žalem

Následovat bude panelová diskuze na téma Klimatická změna v příbězích, kde budou diskutovat vzácní hosté: Petr Daniš (spoluautor nové metodiky Klima se mění, ředitel vzdělávacího centra TEREZA), Jan Svitálek (konzultant na přírodní zdroje a tropické zemědělství, Člověk v tísni), Barbora Kvasničková (mladá delegátka OSN) a Yvonna Gaillyová (ředitelka Ekologického institutu Veronica). Diskuze bude přenášena online.

Zaregistrovat se můžete přes formulář, podrobnosti včetně anotací workshopů najdete v pozvánce.

Zpět