Nadační fond a Kariérní centrum UP učí zvládat stres i organizaci práce

Spolu. Online.
Foto: NF UP
Sobota 18. duben 2020, 7:00 – Text: Ivana Pustějovská

Nemůžou se sice potkat osobně, ale to jim nebrání si sdělovat své zkušenosti, postřehy a navíc se i něco nového dozvědět a naučit. Řeč je o studentech, které podpořil Nadační fond UP. Pro ně i další zájemce připravil fond spolu s Kariérním centrem UP už několik online vzdělávacích kurzů.

Semináře tak nahradily webináře a změnila se i témata, kterých se mohou studenti zúčastnit. „Máme za sebou už tři webináře. S ohledem na aktuální situaci byly zaměřeny na zvládání stresu a změn, sebeřízení a time management. Byly určeny primárně pro podpořené studenty, ale přihlásit se mohli i další studenti univerzity,“ uvedla Katrin Stark z Nadačního fondu UP.

Webináře vedla formou skupinového koučování Dita Palaščáková. Studenti mohli požádat i o další individuální koučink a pomoc při vyřizování žádostí o podporu fondu v jeho aktuální výzvě (psali jsme zde). S obojím jim pomáhala Katrin Stark.

„Byla to moje první zkušenost se Zoomem. Chvilku mi trvalo, než jsem přišel na to, jak funguje a kde co zmáčknout. Výhodou je propojení velkého množství lidí z různých míst. Určitě máte moji podporu. Mockrát děkuji za takové sem/web-ináře. Člověk vypadne ze své každodenní reality,“ pochvaloval si Vladimír Skalický, jeden z účastníků a zároveň student PřF podpořený NF UP.

Jarmila Stanková, studentka lékařské fakulty, ocenila organizaci i přínos aktivit. „Celé online setkání proběhlo ve velmi přátelské a uvolněné atmosféře, jako vždy, když mám příležitost jednat s lidmi z Nadačního fondu UP. Všichni účastníci díky tomu pracovali velmi otevřeně a sdíleli všechny své momentální myšlenky. Z webináře jsem si odnesla pozitivní energii a spoustu podnětů k zamyšlení. I proto jsem se rozhodla dále pokračovat a v rámci osobního koučinku pracovat na svém rozvoji.“

Poradci Kariérního centra UP v současné době poskytují pravidelně individuální konzultace a koučink online. Přihlásit se je možné přes facebookový profil Kariérního centra UP na konkrétní den nebo napsat některému z poradců a domluvit si s ním termín. „Brzy budou zveřejněny termíny dalších webinářů. Plánujeme témata z oblasti finanční gramotnosti, jako je plánování, vytváření finančních rezerv, hospodaření, hypotéky, zajištění a podobně. V nabídce nebude chybět ani tvorba životopisů a motivačních dopisů, práce s LinkedIn nebo příprava na přijímací pohovory. Všechny aktivity Kariérního centra UP jsou pro studenty univerzity zdarma,“ připomenula Katrin Stark.

Nadační fond UP také plánuje ve spolupráci s Pevností poznání v průběhu května webinář zaměřený na popularizaci vědy na sociálních sítích. Aktuality z Nadačního fondu UP můžete sledovat na Facebooku nebo Instagramu. Akce Kariérního centra UP sledujte zde.