Pedagogická fakulta uspořádala kurz o činnosti České školní inspekce

Foto: Lukáš Blokša
Pondělí 28. březen 2022, 7:49

Na pedagogické fakultě se uskutečnil seminář zaměřený na činnost České školní inspekce. Kurz s názvem Hodnocení a kontrola kvality a efektivity vzdělávání v ČR vedl Mgr. Michal Hlaváček, ředitel Olomouckého inspektorátu ČŠI. Zúčastnilo se jej dvacet pedagogických pracovníků Olomouckého kraje.

Prakticky zaměřený seminář představil strukturu, základní dokumenty a některé procesy České školní inspekce doplněné o příklady z praxe. Smyslem bylo přiblížit posluchačům, že se jedná o instituci poskytující informace o kvalitě počátečního vzdělávání, zpětnou vazbu, jež má podíl na zvyšování kvality každého dítěte, žáka či studenta.

„Jsme rádi, že se nám podařilo zrealizovat tento seminář ve spolupráci s Českou školní inspekcí, neboť byl – dle reakcí účastníků – plný přínosných informací,“ shrnula PhDr. Jitka Petrová, Ph.D., vedoucí Centra celoživotního vzdělávání PdF UP, které kurz zorganizovalo.

Mgr. Barbora Mlčochová, Centrum celoživotního vzdělávání Pedagogické fakulty UP