Stovky oborů na Univerzitě Palackého stále přijímají přihlášky

Grafika: Žurnál Online
Čtvrtek 28. duben 2022, 8:00 – Text: Tomáš Krejčiřík

I přesto, že byl termín podání přihlášek na značnou část studijních programů Univerzity Palackého 15. března, na některé obory se lze ještě přihlašovat. Stále je možné vybírat z desítek bakalářských, navazujících magisterských i magisterských programů. Na všech osmi fakultách se dá hlásit také na více než 230 doktorských programů. Uprchlíci z Ukrajiny mají nově možnost bezplatného studia vybraných bakalářských a navazujících oborů v češtině.

E-přihlášku ke studiu na UP si zájemci mohou podat ještě na většinu studijních programů cyrilometodějské teologické fakulty, a to do 30. 4. Pro programy Sociální práce a Mezinárodní sociální a humanitární práce teologická fakulta pak otevře druhé kolo od 20. 6. do 31. 7. Přírodovědecká fakulta otevřela druhé kolo přijímacího řízení na vybrané obory do 11. 7.

Uprchlíci z Ukrajiny si mohou podat bezplatnou přihlášku na přírodovědeckou fakultu v rámci druhého kola přijímacího řízení, tedy do 11. 7., a na vybrané programy filozofické fakulty v termínu od 15. 5. do 30. 6.

K doktorskému studiu na UP se dá přihlašovat na přírodovědeckou a filozofickou fakultu do 30. dubna, na lékařskou do 13. května a na teologickou, pedagogickou, právnickou, fakultu zdravotnických věd a fakultu tělesné kultury do 31. května. Na přírodovědecké fakultě pak bude spuštěno ještě druhé kolo, a to od 1. 6. do 15. 8. Na programy vyučované v cizích jazycích se dá podat přihláška do konce dubna až srpna v závislosti na fakultě.

Kompletní přehled aktuální studijní nabídky je k dispozici v katalogu na webu UP, stačí vybrat typ studia a zaškrtnout políčko „pouze otevřené studijní programy“. E-přihlášku lze podat na adrese prihlaska.upol.cz. Další informace o studiu na UP zájemci najdou na webové platformě Univerzitní město.

Univerzita Palackého nabízí tisícovku kombinací studijních programů, které na osmi fakultách studuje 23 tisíc studentů. K 15. březnu přijala přes 32 tisíc přihlášek ke studiu, nejvíce za posledních deset let