Univerzita Palackého se setká s uchazeči online

Repro: Žurnál UP
Úterý 12. leden 2021, 12:00 – Text: (red)

Již tuto sobotu 16. ledna se potenciálním zájemcům o studium otevřou pomyslné brány univerzitního města Olomouce. V rámci online dne otevřených dveří Univerzity Palackého jim možnosti studia a studentského života představí všech osm fakult nejstarší moravské vysoké školy. Návštěvníci se prostřednictvím chatů, streamů, informačních videí či podcastů budou moci seznámit nejen s podmínkami přijetí a průběhem studia, ale alespoň zprostředkovaně se setkají i s vyučujícími a současnými studenty jednotlivých studijních programů.

Kompletní program akce najdou zájemci jak na webových stránkách jednotlivých fakult, tak na speciálním webu www.univerzitnimesto.cz, který jim nabízí virtuální prohlídky univerzitních prostor, interaktivní mapy, fotogalerie nebo odkazy na sociální sítě a videa. Samozřejmostí je rovněž přehledný průvodce přihláškou ke studiu, a hlavně kompletní seznam více než sedmi set kombinací studijních programů, včetně úplných studijních novinek, reflektujících aktuální trendy na trhu práce.

„První online den otevřených dveří u nás proběhl již začátkem prosince. Ačkoliv jsme byli jednou z prvních vysokých škol, která zrealizovala obdobnou akci v online režimu, nenechalo si ji ujít na sedm tisíc virtuálních návštěvníků. Obdobnou návštěvnost očekáváme i nyní,“ dodala Gabriela Sýkorová Dvorníková, tisková mluvčí UP.

Kromě nového webu si zájemci mohou prohlédnout také nový katalog studijních programů, kde najdou vysněný obor dle svých zájmů, preferované formy studia či klíčových slov. Z pohodlí domova se mohou zúčastnit i 3D prohlídek kolejí a menz, projít si stovky reportáží ze studentského života nebo využít akční slevu do univerzitního e-shopu.

„Nastávající měsíce budou poměrně složité především pro maturující ročníky, a proto se jim snažíme co nejvíce ulehčit orientaci v možnostech studia na vysoké škole. K tomu slouží jak online průvodce studiem na webu Univerzitní město, tak i platforma UPstream, která nabízí to nejlepší z videí naší univerzity,“ uvedl Ondřej Martínek z oddělení komunikace UP.

Část programu dne otevřených dveří, který se uskuteční v sobotu 16. ledna od 9 do 14 hodin, bude k dispozici na webu univerzitnimesto.cz i po jeho skončení.

Univerzita Palackého v Olomouci každoročně eviduje až 28 tisíc přihlášek ke studiu. Ty mohou uchazeči podávat na většinu studijních programů do poloviny měsíce března.

Zpět