Univerzita Palackého získala prestižní cenu za internacionalizaci

Foto: archiv Martin Kudláček
Úterý 1. říjen 2019, 8:06 – Text: M. Hronová, I. Pustějovská

Za vynikající výsledky v internacionalizaci obdržela Univerzita Palackého prestižní cenu Evropské asociace pro mezinárodní vzdělávání EIAE 2019. V letošním roce je v dané oblasti mezi evropskými vysokými školami nejlepší. Ocenění převzali na konferenci v Helsinkách rektor Jaroslav Miller a prorektor Martin Kudláček.

„Je to týmová práce všech kolegů na univerzitě za posledních pět let. Všem za jejich práci děkuji. Ocenění je důkazem, že naše snažení má smysl,“ uvedl rektor Jaroslav Miller.

European Association for International Education (EAIE) vybírá univerzitu s nejlepší strategií a výsledky v oblasti internacionalizace jednou ročně. Cenu může získat jakákoliv evropská univerzita.

„Ocenění oslavuje vysokoškolské instituce, které prokázaly vynikající výsledky v oblasti internacionalizace. Asociace oceňuje úspěšně vyvinuté a implementované internacionalizační strategie a činnosti, které zahrnují, odrážejí nebo propagují tři nebo více hodnot EAIE. Patří mezi ně spolupráce, inspirace, inkluzivita i excelence. Protože se cena uděluje jednou ročně, můžeme říci, že za rok 2019 jsme v tomto žebříčku v Evropě nejlepší,“ řekl Martin Kudláček, prorektor pro zahraničí, který cenu převzal spolu rektorem Univerzity Palackého Jaroslavem Millerem minulý týden na největší evropské konferenci mezinárodního vysokoškolského vzdělávání v Helsinkách.

V minulých letech cenu získala belgická Ghent University, portugalská University of Porto, německá Georg-August-Universität Göttingen, britská Coventry University, finská University of Helsinky i česká Masarykova univerzita v Brně.

European Association for International Education (EAIE) je organizace zaměřená na rozvoj internacionalizace v evropském vysokoškolském vzdělávacím prostoru. Je evropským lídrem v internacionalizaci vysokoškolského vzdělávání.