Univerzita připravila pro zaměstnance Den zdraví

Den zdraví pro zaměstnance UP.
Foto: Martin Višňa
Čtvrtek 16. září 2021, 14:00 – Text: Ivana Pustějovská

Dozvědět se něco o svém zdraví, dát si masáž, naučit se zajímavé zdravotní cviky, zopakovat si základy resuscitace, vše na jednom místě, kousek od pracoviště, bez čekání. To a mnohem víc nabídl dnešní Den zdraví pro zaměstnance univerzity.

Preventivní zdravotní programy jsou jedním z oblíbených benefitů. „Péče o zdraví zaměstnanců patří k prioritám našeho zaměstnaneckého programu. Jeho součástí je také nabídka řady preventivních programů, které zajišťují různá pracoviště Univerzity Palackého. Ta nabízejí bezpočet pohybových a rehabilitačních aktivit, které patří ke zdravému životnímu stylu, a já jsem proto ráda, že jsme během Dne zdraví mohli některé z nich představit a zájemci si je s lektory i vyzkoušeli,“ uvedla Milena Kysučanová, vedoucí oddělení řízení lidských zdrojů.

Tradičně velký zájem byl na nádvoří Zbrojnice a v prostorách Vydavatelství UP, kde byla jednotlivá stanoviště, o některá ze specializovaných pracovišť, jako například o vyšetření plosek nohou, analýzu složení těla, kontrolu zraku nebo dermatologické vyšetření. Tam zamířila i Markéta Peřinová, sekretářka katedry historie FF. „Jsem ráda, že univerzita tuto akci pro zaměstnance pořádá. Ušetřilo mi to čas. Nemusela jsem nikam daleko jezdit a mohla jsem využít kontroly u paní doktorky,“ pochvalovala si.

Letošní Den zdraví nabídl i jedno nečekané překvapení. Univerzitu Palackého totiž právě ve čtvrtek navštívil Bohdan Pomahač s manželkou Hanou, kteří jsou absolventy naší alma mater (více zde). Světoznámý plastický chirurg si v nabitém programu našel i chvíli, aby si prohlédl jednotlivé stánky a pozdravil se se zaměstnanci a studenty.

Zpět