Univerzita v Národním muzeu

Foto: Egon Havrlant
Pátek 9. září 2022, 9:00

Univerzita Palackého si bude příští rok připomínat 450 let od svého založení. V rámci příprav, o nichž jsme již informovali zde, univerzita oslovuje i různé partnery a instituce, s nimiž chce spolupracovat. Jednou z nich je i Národní muzeum v Praze, kde se prorektor pro komunikaci a studentské záležitosti Vít Procházka setkal s jeho s ředitelem Michalem Lukešem „Mám radost, že se nám podařilo dohodnout spolupráci s tak významnou institucí, která nám nabídla k využití své prostory. Ty jsou navíc po nákladné rekonstrukci opravdu nádherné a velmi reprezentativní. Pan ředitel Lukeš je velmi vstřícný a v příštím roce navíc slaví i oni, protože muzeum si připomíná 205 let od svého založení. Na něm má – jak známo – velkou zásluhu také František Palacký, takže společná témata pro oslavy se sama nabízejí,“ uvedl prorektor Vít Procházka.