Busta Sigmunda Freuda pro katedru psychologie

Foto: RNDr. Ing. Ladislav Stanke, Ph.D.
Čtvrtek 5. květen 2022, 8:00 – Text: (map)

Během konference Mezinárodní studentské psychologické dny 2022 obdržela katedra psychologie FF UP bustu Sigmunda Freuda. Zástupci katedry ji převzali za účasti studentů a studentek i pedagogů kateder psychologie českých a slovenských univerzit. Ke slavnostnímu předání přijala pozvání také dárkyně busty Helena Veličková a děkan FF UP Jan Stejskal. Autorem sochařského ztvárnění významné osobnosti psychologie je Bohumil Teplý, olomoucký sochař a také pedagog kresby a sochařství na UP. Více zde a o konferenci zde.